I. Alapvető rendelkezések
1. A következő általános szerződési feltételeket (a továbbiakban: „üzleti feltételek“) adja ki:
CLOSE SHAVE s.r.o.
Rybná 716/24
110 00 Prága 1
Bejegyezve a prágai Városi Bíróságnál vezetett kereskedelmi nyilvántartásba, C szakasz, 310426
Cégjegyzékszám: 07951841
Elérhetőségek:
e-mail: info@dapeo.sk
www.dapeo.hu
(a továbbiakban: „eladó“)
- Ezek a feltételek szabályozzák az eladó és az a természetes személy kölcsönös jogait és kötelezettségeit, akik az üzleti tévékenység körén kívül fogyasztóként vagy azon belül (a továbbiakban csak „vevő“) adásvételi szerződést kötnek a rendelkezésre álló weboldalon (a továbbiakban „internetes áruház“).
- A szerződési feltételek rendelkezései az adásvételi szerződés részét képezik. Az adásvételi szerződés különböző rendelkezései elsőbbséget élveznek a jelen feltételek rendelkezéseivel szemben.
- Ezen feltételeket alapján az adásvételi szerződés létrejön.
II. Információk a termékekről és az árakról
- Az internetes áruház katalógusában az egyes termékekre vonatkozó információk, beleértve áraikat és azok főbb tulajdonságait, az egyes áruknál fel vannak tüntetve. A termékek ára tartalmazza az ÁFA-t, az összes kapcsolódó díjat és a termékek visszaküldésének költségeit, amennyiben az árukat jellegüknél fogva nem lehet a szokásos postai úton visszaszállítani. A termékek árai mindaddig érvényben maradnak, amíg az internetes áruházban megjelennek. Ez a rendelkezés nem zárja ki az adásvételi szerződés megkötését egyedileg elfogadott feltételek mellett.
- Az internetes áruház katalógusában elhelyezett áruk prezentációja nem kötelezi az eladót az adásvételi szerződést megkötésére.
- Az internetes áruházban közzé van téve az áruk csomagolásával és szállításával kapcsolatos költsége is.
- Az áruk vételárának esetleges kedvezményei nem vonhatók össze egymással, kivéve, ha az eladó másképp nem állapodik meg a vevővel.
III. Megrendelés és adásvételi szerződés megkötése
- Az adásvételi szerződés megkötésének folyamán a távközlési eszközök használatával kapcsolatban felmerült költségeit (internetkapcsolat költségei, telefonhívások költségei) a vevő fizeti. Ezek a költségek nem különböznek az alap díjszabástól.
- A vevő ilyen módon rendelheti meg az árut:
- ügyfélszámlán keresztül, ha az internetes áruhában lett létrehozva készült
- a megrendelőlap regisztráció nélküli kitöltésével.
3. Megrendeléskor a vevő kiválasztja az árut, az áru mennyiségét, a fizetés és a szállítás módját.
- A megrendelés elküldése előtt a vevő ellenőrizheti és módosíthatja a megrendelésben megadott adatokat. A vevő elküldi a megrendelést az eladónak a befejezem a megrendelést gombra kattintva. A megrendelésben megadott adatokat az eladó helyesnek tekinti. A megrendelés érvényességének feltétele az összes kötelező adat kitöltése a megrendelőlapon, és az üzleti feltételeket elfogadása.
- A megrendelés kézbesítése után az eladó a vevőnek a megrendeléskor megadott e-mail címre visszaigazolást küld a megrendelés átvételéről. Ez a visszaigazolás automatikus, és nem minősül szerződésnek. A visszaigazoláshoz csatolódik az eladó aktuális üzleti feltételei. A megrendelés átvételéről szóló értesítést a vevő e-mail címére lesz küldve.
- Abban az esetben, ha a megrendelésben meghatározott követelmények bármelyikét az eladó nem tudja teljesíteni, a módosított ajánlatot elküldi a vevő e-mail címére. A módosított ajánlat az adásvételi szerződés új tervezetének minősül, és ilyen esetben az adásvételi szerződést úgy jön létre, hogy a vevő megerősíti az ajánlat elfogadását az eladónak az e feltételekben meghatározott e-mail címére elküldött üzenetben.
- Az eladó elfogadja az összes megrendelést. A vevő mindaddig lemondhatja a megrendelést, amíg a vevő nem kap értesítést a megrendelés visszaigazolásáról az eladó részéről. A vevő a megrendelést telefonon lemondhatja az eladó telefonszámán vagy e-mail formájában, a jelen feltételekben meghatározottak szerint.
- Abban az esetben, ha az eladó nyilvánvaló technikai hibát követ el az termék árának az internetes áruházban történő feltüntetésekor vagy a megrendelés során, az eladó nem köteles az árut a vevőnek eljuttatni ezért a nyilvánvalóan téves árért. Az eladó indokolatlan késedelem nélkül tájékoztatja a vevőt a hibáról, és a módosított ajánlatot elküldi a vevőnek e-mail címére. A módosított ajánlat az adásvételi szerződés új tervezetének minősül, és ilyen esetben az adásvételi szerződést az eladó e-mail címére a vevő elfogadásának megerősítésével jön létre.
IV. Felhasználói fiók
- A vevő az internetes áruházban történő regisztrációja alapján a vevő hozzáférhet a fiókjához. A vevő megrendelheti az árut az akár ebből a fiókból is. A vevő regisztráció nélkül is rendelhet árut.
- A vevő a fiókjában történő regisztrációkor és árucikkek megrendelésekor köteles minden adatot helyesen és valóságosnak megfelően megadni. A vevő bármilyen változás esetén köteles frissíteni a felhasználói fiókban megadott adatokat. A vevő által az fiókban és az áru megrendelésekor megadott adatokat az eladó helyesnek tekinti.
- A vevőnek a fiókjához való hozzáférést felhasználónév és jelszó biztosítja. A vevő köteles bizalmasan kezelni a hozzáféréshez szükséges információkat. Az eladó nem vállal felelősséget a fiók harmadik fél általi visszaélésért.
- A vevő nem jogosult harmadik feleknek engedélyezni a fiók használatát.
- Az eladó törölheti a felhasználói fiókot, különösen, ha a vevő már nem használja azt vagy ha a vevő megsérti az adásvételi szerződés vagy a jelen szerződési feltételek szerinti kötelezettségeit.
- A vevő tudomásul veszi, hogy a felhasználói fiók nem biztos, hogy éjjel-nappal elérhető, különösen akkor, ha az eladó hardver - és szoftverberendezéseinek szükséges karbantartása zajlik vagy egy harmadik fél hardverének és szoftverének szükséges karbantartása zajlik.
V. Fizetési feltételek és termékszállítás
A termék árát és a termékek adásvételi szerződés szerinti szállításával kapcsolatos költségeket a vevő a következő módszerekkel fizetheti ki:
A vevő a vételárral együtt köteles megtéríteni az eladónak a termékek csomagolásával és szállításával kapcsolatos költségeket a megállapodás szerinti összeget.
- Készpénzben történő fizetés esetén a vételár a termék átvételét követően fizetendő. Készpénzben történő fizetés esetén a vételár a termék átvételét követően fizetendő.
- Készpénz nélküli fizetés esetén a vevőnek a vételár megfizetésére vonatkozó kötelezettsége akkor teljesül, amikor az adott összeget jóváírják az eladó bankszámláján.
- Az eladó nem követel semmilyen előleget vagy más hasonló fizetést a vevőtől. A vételár kifizetése a termék elküldése előtt nem előleg.
- A törvény szerint az eladó köteles nyugtát adni a vevőnek. Ezzel egyidejűleg köteles a beérkezett bevételt az adóhatóságnál online, műszaki hiba esetén legkésőbb 48 órán belül nyilvántartásba venni.
- A termék a vevőhöz van szállítva:
- a megrendelésben megadott címre,
- átvevőhelyek alapján a vevő által megadott címre.
- A szállítási mód kiválasztása a termék megrendelése során történik.
- A termék szállításának költségeit, feladásának és átvételének módjától függően, a vevő megrendelésében és az eladó a megrendelés visszaigazolásában határozódik meg. Abban az esetben, ha a szállítási módot a vevő külön kérése alapján történik, a vevő viseli az e szállítási móddal járó kockázatot és esetleges további költségeket is.
- Ha az adásvételi szerződés szerint az eladó köteles az árut a vevő által a megrendelésben megjelölt helyre szállítani, akkor a vevő köteles a terméket a kézbesítésnél átvenni. Abban az esetben, ha a vevő részéről bizonyos okból szükséges a terméket többször vagy a megrendelésben meghatározottaktól eltérő módon szállítani, a vevő köteles megfizetni a termék ismételt leszállításával kapcsolatos költségeket, ill. egy másik kézbesítési módszerrel kapcsolatos költségeket is.
- A termék átvétele után a szállítótól, a vevő köteles ellenőrizni a termék csomagolásának sértetlenségét, és bármilyen hiba esetén haladéktalanul értesíteni a szállítót. A csomagolás, vagy a termék sérülésének megállapítása esetén, a vevő nem köteles átvennie azt.
- Az eladó köteles számlát kiállítani a vevőnek. A számlát a termék átvételét követően a vevő e-mail címére lesz elküldve.
- A vevő úgy szerzi meg a termékek tulajdonjogát, hogy megfizeti a termék teljes vételárát, beleértve a szállítási költségeket is.
- Az áru véletlen megsemmisüléséért, megrongálódásáért vagy elvesztéséért a felelősség az áru átvételének időpontjában vagy abban a pillanatban a vevőre hárul, amikor a vevő köteles volt átvenni a terméket, de ezt nem az adásvételi szerződés megsértésével tette.
VI. Szerződéstől való ellálás
- Az a vevő, aki fogyasztóként üzleti tévékenységén kívül kötött adásvételi szerződést, jogosult elállni az adásvételi szerződéstől.
- A szerződéstől való elállás időtartama 14 nap
- a termék átvételének napjától kezdve,
- az utolsó termék átvételének napjától, ha a szerződés tárgya többféle termék vagy több rész átadása,
- az első termékszállítás átvételének napjától, ha a szerződés tárgya rendszeresen ismételt termékszállítás.
- Többek között a vevő nem állhat el az adásvételi szerződéstől:
- a szolgáltatások nyújtásról van szó, amennyiben azokat a vevő előzetes kifejezett hozzájárulásával teljesítették a szerződéstől való elállási határidő lejárta előtt, és az eladó a szerződés megkötése előtt tájékoztatta a vevőt arról, hogy ilyen esetben nincs joga elállni a szerződéstől,
- olyan termék értékesítésről vagy szolgáltatás nyújtásról van szó, amelynek ára az eladó akaratától függetlenül a pénzügyi piac ingadozásaitól függ, és amelyek a szerződés felmondásának időszaka alatt fordulhatnak elő,
- az olyan alkoholtartalmú italok értékesítéséről, amelyet csak harminc nap elteltével lehet kiszállítani, és amelynek ára az eladó akaratától független pénzügyi piaci ingadozásoktól függ,
- a vevő vagy személyes kívánságának megfelelően módosított termékek átadásáról van szó,
- romlandó áruk, valamint olyan termékek szállítása, amelyeket a szállítás után visszavonhatatlanul összekevertek más termékekkel,
- termékek szállítása zárt csomagolásban, amelyet a vevő eltávolított a csomagból, és higiéniai okokból nem lehet visszaküldeni,
- audio- vagy videofelvétel vagy számítógépes program szállítása, ha megsérült az eredeti csomagolásuk,
- újságok, folyóiratok vagy magazinok kézbesítése,
- digitális tartalom kézbesítése, ha azt nem kézzelfogható adathordozón szállították, és a vevő előzetes kifejezett hozzájárulásával kézbesítették az elállási idő lejárta előtt, és az eladó a szerződés megkötése előtt tájékoztatta a vevőt arról, hogy ilyen esetben nincs joga a szerződéstől való elállásra,
- a Ptk.-ban meghatározott egyéb esetekben.
- Az elállási időszak betartása érdekében a vevőnek elállási nyilatkozatot kell küldenie az elállási határidőn belül.
- Az adásvételi szerződéstől való elálláshoz a vevő felhasználhatja az eladó által biztosított szerződéstől való elállási űrlapot. Az adásvételi szerződéstől való elállást a vevő elküldi az eladó e feltételekben megadott szállítási címére. Az eladó azonnal megerősíti a vevőnek az űrlap átvételét.
- A vevő, aki elállt a szerződéstől köteles a szerződéstől való elállástól számított 14 napon belül visszajutattni a terméket az eladónak. A vevő viseli a termék az eladóhoz történő visszaszolgáltatásával kapcsolatos költségeket, még akkor is, ha a terméket jellegüknél fogva rendes postai úton nem lehet visszaküldeni.
- Ha a vevő eláll a szerződéstől, legkésőbb a szerződéstől való elállástól számított 14 napon belül, akkor az eladó visszafizeti neki a pénzt, beleértve a szállítási költségeket is, amelyet tőle kapott. Az eladó a pénzt más módon csak akkor fizeti vissza a vevőnek, ha a vevő ebbe beleegyezik, és ha nem merül fel további költség.
- Ha a vevő az eladó által kínált legolcsóbb visszaszállítási módszert választotta, az eladó megtéríti a vevőnek a költségeit a legolcsóbb ajánlott termék szállítási módnak megfelelő összegben.
- Ha a vevő eláll az adásvételi szerződéstől, az eladó nem köteles visszafizetni a pénzt a vevőnek, mielőtt a vevő visszajuttatná a terméket vagy bebizonyítja, hogy az árut elküldte az eladónak.
- A vevőnek vissza kell adnia a terméket az eladónak, és amennyiben lehetséges az eredeti csomagolásban. Az eladónak jogában áll egyoldalúan levonni a terméken okozott kár megtérítésének költségeit a vevő által visszaigénylt összegből. Akár 30%-ig.
- Az eladó jogosult elállni az adásvételi szerződéstől a készlet eladása, a termék hozzáférhetetlensége miatt, vagy amikor annak gyártója, importőre vagy szállítója megszakította a termék gyártását vagy behozatalát. Az eladó a megrendelésben megadott e-mail címen keresztül haladéktalanul tájékoztatja a vevőt, és az adásvételi szerződésről való elállástól számított 14 napon belül visszafizeti a pénzt, beleértve a szerződés alapján tőle kapott szállítási költségeket is, ugyanolyan vagy más módon.
- Elállás esetén az eladó 630 Ft-ot összeget követel vissza minden egyes termék kiszállítással kapcsolatos költségéért a vevőtől.
VII. Hibás teljesítés jogkövetkezményei
- Az eladó felelős a vevő felé, hogy a termékek hibátlanok legyenek az átvételükkor. Különösen az eladó felelős a vevő felé, hogy abban az időszakban, amikor a vevő átvette a terméket
- a termékek rendelkeznek a felek által megállapodott jellemzőkkel, és megállapodás hiányában az eladó vagy a gyártó által leírt jellemzőkkel, vagy amelyekkel a vevő a termék jellegére lehet számítani,
- a termékek alkalmasak az eladó által a használatukra kijelölt célokra, vagy amelyre általában ilyen típusú terméket használnak,
- a termékek minőségükben vagy kivitelükben megfelelnek a szerződött mintának vagy modellnek, ha a minőséget vagy a formatervezést a szerződéses minta vagy modell szerint határozták meg,
- a termékek megfelelő mennyiségben, méretben vagy tömegben vannak, és a termékek megfelelnek a jogi előírásoknak.
- Az eladónak kötelezettségei vannak a hibás teljesítéssel szemben, legalábbis olyan mértékben, ameddig a hibás teljesítés fennáll. A vevő egyébként érvényesítheti a terméknél fellépő hibákhoz való jogát az átvételétől számított huszonnégy hónapon belül.
- Ha más jogszabályokkal összhangban a termék felhasználásának időtartama szerepel az eladott terméken, annak csomagolásán, a mellékelt használati útmutatókban vagy a reklámban, a minőségi garanciára vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni. A minőség garantálásával az eladó vállalja, hogy a termék egy bizonyos ideig alkalmas lesz a szokásos rendeltetésszerű használatra vagy megőrzi megszokott tulajdonságait és jellemzőit. Ha a vevő jogosan vonja felelősségre az eladót a termék hibája miatt, akkor a hibás teljesítéstől kezdve a jogok gyakorlásának időszaka vagy a jótállási időszak nem telik, amely alatt a vevő nem használhatja a hibás terméket a rendeltetésszerű célra.
- Az üzleti feltételek előző bekezdésének rendelkezései nem vonatkoznak azokra a termékekre, amelyeket alacsonyabb áron adtak el olyan hibáért, amiért az alacsonyabb árban állapodtak meg, a szokásos használata által okozott elhasználódásért, használt termék olyan hibáért, amely megfelel a termék használatának vagy elhasználódásának mértékének, amikor a vevő átveszi vagy ha az a termék jellegéből következik. A hibás teljesítésből eredő jog nem illeti meg a vevőt, ha a termék átvételét megelőzően tudta, hogy a terméknek hibája van vagy ha a vevő maga okozta a hibát.
- Hiba esetén a vevő panaszt nyújthat be az eladóhoz és kérheti
- új termék cseréjét
- termék javítását,
- arányos kedvezményt a vételárból,
- elállást a szerződéstől.
- A vevőnek jogában áll elállni a szerződéstől,
- ha a terméknek lényeges hibája van,
- ha a terméket a megismétlődő hiba következtében vagy a jávítás utáni hiba miatt nem lehet megfelelően használni,
- a termék nagyobb számú hibája esetén.
- Lényeges szerződésszegés az, amelyet a fél már a szerződés megkötésekor tudott vagy tudnia kellett volna, hogy a másik fél ennek a tudatában nem kötötte volna meg a szerződést, ha előre látta volna a jogsértést.
- Kisebb szerződésszegést jelentő hiba esetén (függetlenül attól, hogy a hiba orvosolható vagy helyrehozhatatlan) a vevő jogosult a hiba kiküszöbölésére vagy a vételár arányos kedvezményére.
- Ha a javítás után többször is kijavítható hiba lép fel (általában ugyanannak terméknek a harmadik ugyanazon hibája vagy egy negyedik más hiba merül fel), vagy ha az áruknak sok hibája van (általában legalább három hiba egyidejűleg), akkor a vevőnek joga van követelni kedvezményt a vételárból, termékcserét, vagy elállást a szerződéstől.
- Panasz benyújtásakor a vevő köteles tájékoztatni az eladót, hogy melyik jogát akarja gyakorolni. A választás megváltoztatása az eladó beleegyezése nélkül csak akkor lehetséges, ha a vevő kérte egy helyrehozhatatlannak bizonyuló hiba kijavítását. Ha a vevő időben nem gyakorolja valemelyik a jogát a lényeges szerződésszegés esetén, akkor ugyanolyan jogai vannak, mint a kisebb szerződésszegés esetén.
- Ha a termék javítása vagy cseréje nem lehetséges, a szerződéstől való elállással alapján a vevő követelheti a vételár teljes visszatérítését.
- Ha az eladó bebizonyítja, hogy a vevő az átvétel előtt tudott a termék hibájáról vagy azt maga okozta, az eladó nem köteles eleget tenni a vevő követelésének.
- A vevő nem hivatkozhat árengedményre olyan okból, amiért a terméket leértékelték.
- Az eladó köteles a panaszt elfogadni bármely olyan létesítményben, ahol a panaszt el lehet fogadni, vagy a székhelyén, esetleg a telephelyén. Az eladó köteles írásbeli visszaigazolást adni a vevőnek arról, hogy a vevő mikor élt a jogával, mi a panasz tartalma és milyen panaszkezelési módot igényel a vevő, valamint meg kell erősíteni a vevő kezelésének időpontját és módját, ideértve a javítás és időtartam megerősítését, vagy írásbeli indoklást, esetleg a panasz elutasításáról értesíteni a vevőt.
- Az eladó vagy az általa meghatalmazott alkalmazott azonnal, összetett esetekben 3 munkanapon belül dönt a panaszról. Ez az időszak nem tartalmazza a termék hibájának szakmai értékeléséhez szükséges időt. A panaszokat, beleértve a hibák kiküszöbölését, haladéktalanul, legkésőbb a panasz keltétől számított 30 napon belül kell orvosolni, kivéve, ha az eladó és a vevő hosszabb időtartamban egyezik meg. Ennek az időtartamnak a hasztalan lejárása lényeges szerződésszegésnek minősül, aminek következtében a vevőnek jogában áll elállni az adásvételi szerződéstől. A követelés pillanatának azt a pillanatot kell tekinteni, amikor a vevő akaratának kifejezése (a hibás teljesítés jogának gyakorlása) megtörténik az eladóval szemben.
- Az eladó írásban tájékoztatja a vevőt a panasz eredményéről.
- A hibás teljesítés joga nem illeti meg vevőt abban az esetben, ha a vevő a termék átvétele előtt tudta, hogy a termék hibás vagy ha a vevő maga okozta a hibát.
- Indokolt panasz esetén a vevőnek joga van a panasszal kapcsolatban felmerült költségek megtérítésére. A vevő ezt a jogát az eladótól a szavatossági idő lejárta után egy hónapon belül gyakorolhatja, ellenkező esetben a bíróságnak nem kell ezt elismerni.
- A vevő választhat a panasz orvoslásának módjáról.
- A hibás teljesítésből eredő jogokkal kapcsolatos szerződő felek jogait és kötelezettségeit a Polgári Törvénykönyv és a fogyasztóvédelemről szóló törvény rendelkezései szabályozzák.
VIII. Kézbesítés
- A szerződő felek minden írásbeli levelet elektronikus levél formájában továbbíthatnak egymásnak.
- A vevő elektronikus levelet küld az eladónak a jelen feltételekben megadott e-mail címre. Az eladó elektronikus levelet küld vevőnek a fiókjában, megrendelésben megadott e-mail címre.
IX. Személyes adatok
- A vevő által az eladóval együttműködve nyújtott minden információ bizalmas, és ennek megfelelően kezeli. Hacsak a vevő írásos engedélyt nem ad az eladónak, az eladó a vevő adatait csak a szerződés teljesítésére használhatja fel, kivéve azokat az e-mail címeket, amelyekre kereskedelmi kommunikáció küldhető, mivel ezt az eljárást a törvény megengedi hacsak kifejezetten nem utasítják el. Ezek az üzenetek csak hasonló vagy kapcsolódó termékekre vonatkozhatnak, és bármikor le lehet róluk iratkozni (levél, e-mail küldésével vagy a kereskedelmi üzenetben található linkre kattintva). Az e-mail cím erre a célra a szerződő felek közötti utolsó szerződés megkötésétől számított 3 évig megőrzödik.
- Részletesebb információt az adatok védelméről az Adatvédelmi irányelvekben talál.
X. Peren kívüli vitarendezés
- Az adásvételi szerződésből eredő fogyasztói jogviták bíróságon kívüli rendezése a Cseh Kereskedelmi Felügyeleti Hatóság feladata, amelynek székhelye: Štěpánská 567/15, 120 00 Prága 2, Cégjegyzékszám: 000 20 869, URL cím: https: //adr.coi.cz/cs. Az online vitarendezési platform a http://ec.europa.eu/consumers/odr címen felhasználható az eladó és a vevő közötti adásvételi szerződés szerinti viták rendezésére.
- Európai Fogyasztói Központ Csehország, székhelye: Štěpánská 567/15, 120 00 Prága 2, url cím: http://www.evropskyspotrebitel.cz az 524/2013 (EU) európai parlamenti és tanácsi rendelet szerinti kapcsolattartó pont. Az Európai Parlament és a Tanács (2013. május 21.) a fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004 (EK) rendelet és a 2009/22 (EK) irányelv (a fogyasztói jogviták online rendezéséről szóló rendelet) módosításáról.
- Az eladó a vállalkozói engedély alapján jogosult a termékeket értékesíteni. A vállalkozói engedélyeket ellenőrzését az illetékes hivatal végzi a kompetenciája keretein belül. Korlátozott mértékben a Cseh Kereskedelmi Felügyeleti Hatóság felügyeli a fogyasztóvédelemről szóló 634/1992. szóló törvény betartását is.
XI. Záró rendelkezések
- Az eladó és a vevő közötti minden megállapodásra a Cseh Köztársaság törvényei az irányadók. Ha az adásvételi szerződés által létrehozott kapcsolat nemzetközi elemet tartalmaz, akkor a felek megállapodnak abban, hogy a viszonyt a cseh jog szabályozza. Ez nem érinti a fogyasztó általánosan kötelező jogi szabályozásból eredő jogait.
- A vevő vonatkozásában az eladót semmilyen magatartási kódex nem köti a Ptk. rendelkezései értelmében.
- Minden jog a weboldal eladóját illeti meg ide tartozik: szerzői jogok, beleértve az oldalelrendezést, fényképeket, videók, grafika, védjegyek, logók és egyéb tartalmakat és elemeket. Tilos a weboldal vagy annak bármely részének másolása, módosítása vagy egyéb használata az eladó beleegyezése nélkül.
- Az eladó nem vállal felelősséget az internetes áruház harmadik fél általi beavatkozásából eredő hibákért vagy annak nem rendeltetésszerű használatának eredményeként. Az internetes áruház használata során a vevő nem használhat olyan eljárásokat, amelyek hátrányosan befolyásolhatják annak működését, és nem végezhet olyan tevékenységet, amely lehetővé teheti számára vagy harmadik felek számára, hogy beavatkozhassanak a működésébe, esetleg használhassák az internetes áruházat vagy más részeit oly módon, hogy az ellentétes legyen annak céljaival.
- A vevő ezennel vállalja a körülmények változásának kockázatát a Ptk. értelmében.
- Az adásvételi szerződést, beleértve az üzleti feltételeket is, az eladó elektronikus formában archiválja.
- A feltételek szövegét az eladó megváltoztathatja vagy kiegészítheti. Ezek a rendelkezések nem érintik azon üzleti feltételeket, amelyek ezen dokument előző verziójaként jött létre, és a vevő és az eladó közötti jogokat és kötelezettségeket szabályozzák. A szerződési feltételekhez csatolt egy formanyomtatvány a szerződéstől való elálláshoz.
Kiegészítés az üzleti feltételeihez a nagykereskedelemmel kapcsolatban
- Bevezető rendelkezések
A nagykereskedelmi megrendelések 50 vagy annál nagyobb tételnek felelnek meg.
1.1. Az üzleti feltételek meghatározzák a szerződő felek alapvető jogait és kötelezettségeit, amikor termékek adásvételi szerződését vagy más, itt felsorolt szerződés típusokat (a továbbiakban együttesen: „szerződés“) kötnek meg a webes felületen keresztül.
1.2. Az üzleti feltételek rendelkezései a szerződés elengedhetetlen részét képezik. Az üzleti feltételektől eltérő rendelkezésekről a szerződésben lehet megállapodni. A szerződés eltérő rendelkezései elsőbbséget élveznek az üzleti feltételekkel szemben. A feltételek szövegét az eladó megváltoztathatja vagy kiegészítheti. A szerződő felek jogaira és kötelezettségeire mindig azoknak az üzleti feltételeknek a szövege az irányadó, amelyekben azok felmerültek. A szerződő felek jogait és kötelezettségeit a Panaszkezelési eljárás, a webes felület használatának feltételei [A1], valamint a webes felületen meghatározott feltételek és utasítások szabályozzák, különösen az adásvételi szerződés megkötésekor. Az itt nem szabályozott esetekben a szerződő felek jogviszonyát jogszabályok szabályozzák, különös tekintettel a módosított Ptk. rendelkezései.
1.3. A szerződés és az üzleti feltételek magyar nyelven készültek. A szerződés magyar nyelven is megköthető, kivéve, ha a felek kifejezetten megállapodnak egy másik nyelvben.
1.4. Ezek a feltételek azokra a vevőkre vonatkoznak, akik vállalkozók vagy jogi személyek. Ezek a feltételek nem vonatkoznak a fogyasztóval kötött szerződésekre, hanem a kis- és nagykereskedelemre. Azokban az esetekben, amelyeket ezen nagykereskedelmi üzleti feltételek nem szabályoznak, azoknál az általános üzleti feltételek a mérvadóak.
1.5. A megrendelés elküldésével a vevő megerősíti, hogy elolvasta ezeket a feltételeket és az általános üzleti feltételeket, amelyek a kis- és nagykereskedésre vonatkoznak.
- Megrendelés és szerződéskötés
2.1. A webes felület tartalmazza a termékek listáját, beleértve az egyes részek fő tulajdonságainak leírását. A termékek webes felületen történő bemutatása informatív jellegű, és nem az eladó javaslata a szerződéskötés a Ptk. bekezdésében foglaltak értelmében. A szerződés megkötéséhez a vevőnek el kell küldenie a megrendelést, és ezt a megrendelést az eladónak el kell fogadnia.
2.2. A vevő a megrendelést a webes felületen keresztül, telefonon vagy e-mail formájában hozhat létre. A megrendelésnek mindig tartalmaznia kell a megrendelt termék pontos nevét (vagy a termék numerikus megnevezését), annak számát, a választott fizetési és szállítási módot és a vevő elérhetőségeit (név és vezetéknév vagy cégnév, azonosító szám, szállítási cím, telefonszám, e-mail cím).
2.3. Az eladó nem köteles megerősíteni a beérkezett megrendelést. A meg nem erősített megrendelés nem kötelezi az eladót. Az eladó jogosult ellenőrizni a megrendelést, ha kétség merül fel a megrendelés valódiságával és komolyságával kapcsolatban, akkor az eladó elutasíthatja az ilyen megrendelést.
2.4. A szerződés akkor jön létre, amikor a vevő megkapta a megrendelését. Ha a megrendelés nincs elfogadva, a szerződés akkor jön létre, amikor a vevő kifizeti a teljes vételárat.
2.5. A megrendelés vevő általi lemondása esetén az eladó jogosult a termék árának 50%-ra.
2.6. A vevő igényelhet mintát. 100 darab feletti megrendelés esetén a vevő jogosult ingyenes mintát kérni.
2.7. Azok a termékek, amelyek fényképeit "illusztrációs fényképeknek" neveznek, a vevő köteles kérni a termék eredeti fényképét az eladótól. Ha ezt elmulasztja, az eladó nem felelős a termék és az "illusztrácós fénykép" közötti eltérésekért.
2.8. Az eladó köteles a termék mintáját átadni a vevőnek, ha ezt kéri.
- Szállítási feltételek
3.1. Az eladó köteles a terméket a vevőhöz az előre egyeztetett módon, megfelelően csomagolva és a szükséges dokumentumokkal ellátva szállítani. A szükséges dokumentumok különösen a használati útmutatók, az igazolások és a termék átvételéhez és használatához szükséges egyéb dokumentumok. Ha másképp nincs megegyezve, akkor az eladó a dokumentumokat cseh nyelven szolgáltatja.
3.2. A szerződő felek megállapodása alapján az eladó megszervezheti a vevő számára a termék szállítását és annak biztosítását a szállítás időtartama alatt. A vevő köteles megfizetni a szállítás és a biztosítás árát a szállító érvényes tarifája szerint. A termék átadása a vevőnek a termék átadásának minősül az első szállítónak. A termék átadásakor a termék károsodásának kockázata áthárul a vevőre.
3.3. A termék átvételét megelőzően a vevő köteles ellenőrizni a termék csomagolásának sértetlenségét, és minden hibáról haladéktalanul értesíteni a szállítót. A hibákról jegyzőkönyv íródik. Ha nem íródik protokoll a hibáról, a vevő elveszíti az áru sérült csomagolásából eredő jogait.
3.4. A termék átvételét követően a vevő azonnal köteles ellenőrizni az terméket, különösen köteles ellenőrizni a megrendelt termék számát és azok teljességét. Meg nem felelés esetén köteles indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a termék átvételétől számított 2 munkanapon belül értesíteni az eladót. A vevő köteles a feltárt hibákat megfelelő módon dokumentálni és ezt a dokumentációt a hiba bejelentésével együtt elküldeni az eladónak.
- Fizetési feltételek
4.1. A vevőnek lehetősége van arra, hogy a webes felületen felsorolt vagy az alább felsorolt módok bármelyikében külön megegyezett módon mellett megfizesse a termékek vételárát az eladónak:
- utalással az eladó bankszámlájára a termék átadása előtt (a fizetési utasításokat a megrendelés visszaigazolásában lesznek közölve Önnel);
- bankkártyás fizetéssel
Az eladó jogosult a termék átadását követően nem engedélyezni az termék megfizetését. Ezt a fizetési módot rendszerint a törzsvásárlók számára van fenntartva. Eltérő megállapodás hiányában a számla a termékhez lesz mellékelve a szállítólevéllel együtt.
Készpénzben történő fizetés esetén az ár a termék átvételét követően fizetendő. A termék átadása előtti készpénz nélküli fizetés esetén a termék árának érvényessége egyénileg, közös megegyezéssel határozzuk meg. A készpénz nélküli fizetés esetén az eladó figyelembe veszi a vevő esetleges korábbi megrendeléseit és fizetési morálját. A vevő fizetési kötelezettsége nem készpénzes fizetés esetén akkor teljesül, amikor az adott összeg jóváíródik az eladó bankszámláján.
4.2. A jelen feltételekben foglalt kötelezettségek be nem tartása esetén az eladó késedelmi kamatot számíthat fel a vevőnek a késedelem minden egyes napjára az esedékes összeg 0,5%-ában. Az eladó jogát a vevő késése miatt a neki okozott kár megtérítéséhez nem érinti.
4.3. Abban az esetben, ha a vevő késik a termék árának megfizetésével, az eladó jogosult az egyéb megállapodás szerinti termékszállításokat is felfüggeszteni a vevő összes esedékes kötelezettségének megfizetéséig.
4.4. A termékért cseh koronában (CZK) is lehet fizetni.
- A szerződéstől való elállás
5.1. Amíg a terméket a vevő nem veszi át, az eladó bármikor jogosult elállni az adásvételi szerződéstől. Ilyen esetben az eladó visszatéríti a vevőnek a vevő által már befizetett vételárat a vevő által erre a célra közölt számlára (ha a vevő az elállástól számított 5 napon belül nem értesíti az eladót).
5.2. Az eladó akkor is jogosult elállni a szerződéstől, ha a vevőnek a termék vételárának kifizetése több mint 4 héten keresztül késik.
5.3. A vevő jogosult elállni a szerződéstől, ha az eladó a megbeszélt szállítási időponttól számított 4 hétnél tovább késik a termék szállításával.
5.4. A vevő nem jogosult elállni a szerződéstől a megfelelően, időben és hibátlanul leszállított termékek esetében. Az egyetlen kivétel az eladási ár legfeljebb 30%-ának megfelelő, közös megegyezéssel történő vásárlás.
5.5. A szerződéstől el kell állni írásban, elektronikus úton kötött szerződések esetén pedig elektronikus úton is lehetséges. A szerződéstől való elállás az elállási értesítésnek a másik fél részére történő kézbesítésével lép érvénybe.
5.6. Ha a termékkel együtt ajándékot is kapott a vevő, az ajándékozási szerződés hatályát veszti, ha bármelyik szerződő fél eláll a szerződéstől. Ami azt jelenti, hogy a vevő köteles visszaadni azt is a termékkel együtt.
5.7. A vevő nem jogosult elállni a szerződéstől azoktól a termékektől, amelyeket a weboldalról a termékleírás szerint rendelt meg. Abban az esetben, ha a vevő nem kért "mintát", teljes felelősséget vállal az átvett termékért, amelyeket a termékleírás szerint lettek kiszállítva. Főleg olyan termékekről van szó, amelyek "illusztrációs fényképeket" tartalmaznak a termékleírásban.
- Hibás teljesítésből eredő jogok
6.1. A hibás teljesítésből és a szavatossági felelősségből eredő jogok gyakorlásának feltételeit az eladó Panaszkezelési eljárása szabályozza.
- Üzleti titkok védelme és az eladó kereskedelemi politikája
7.1. A szerződés és annak teljesítésének során a vevőnek bizalmasan megjelölt vagy bizalmas információk juthatnak birtokába. A vevő különösen a következő információkkal kapcsolatban a következő módon kötelezi el magát:
- bizalmasan fogja kezelni azokat;
- az eladó beleegyezése nélkül nem továbbítja őket egy másik személynek/félnek;
- nem használja fel azokat a szerződés teljesítésén kívül más célokra;
- nem használható kárt okozó módon.
7.2. A vevő továbbá elkötelezi magát, hogy az eladó beleegyezése nélkül nem készít másolatokat az átadott dokumentumokról.
- Záró rendelkezések
8.1. Ha a webes felület használatához kapcsolódó kapcsolat vagy a szerződés által létrehozott jogviszony nemzetközi (külföldi) elemet tartalmaz, akkor a felek megállapodnak abban, hogy a jogviszonyt a cseh jog szabályozza.
8.2. Ha az üzleti feltételek bármelyik rendelkezése érvénytelenné, hatástalanná vagy alkalmazhatatlanná válik, az érvénytelen rendelkezés helyébe egy olyan rendelkezés lép, amelynek jelentése a lehető legközelebb áll az érvénytelen rendelkezéshez. Az egyik rendelkezés érvénytelensége, eredménytelensége vagy alkalmazhatatlansága nem érinti a többi rendelkezés érvényességét. A szerződés vagy az üzleti feltételek változásai és kiegészítései írásos formát igényelnek.
8.3. A nagykereskedelmi megrendelést mindig a weboldalon keresztül kell létrehozni. A nagykereskedelemnek tekintett megrendelésekre a nagykereskedelmi üzleti feltételek az irányadók.
Ezek az üzleti feltételek hatályba lépnek 2021.4.1-jétől.